Eteryczny olejek Mirrowy w nadczynności tarczycy i regeneracji skóry 10ml
Mistyczny olejek eteryczny z mirry wyróżnia się silnym, uspokajającym i kojącym działaniem dla duszy. Olejek ten znany jest od czasów starożytnych ze swoich właściwości regenerujących i dlatego stosowany jest w pielęgnacji skóry wrażliwej. Oczyszczający, olejek eteryczny z mirry jest również stosowany w preparatach dla skóry problemowej.
Olejek mirrowy posiada właściwości przeciwwirusowe, przeciwpasożytniecze, przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Stosowany w gojeniu się ran i regenracji skóry.
Szczególnie ceniony przez osoby z problemami endokrynologicznymi. Jest hamulcem dla tarczycy w przypadku jej nadczynności. Olejek z mirry to również doskonały afrodyzjak.
Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Zastosowanie mirry
Olejek mirrowy stosowany jest między innymi w przypadku atopowiego zapalenia skóry, łuszczycy, ropiejących ran, odleżyn, choroby zwyrodnieniowej stawów RZS oraz bóli stawów. Mirra stosowana jest również podczas biegunki, czerwonki, zapalenia okrężnicy, stanów zapalnych w jamie ustnej, aftozy.
Mirra (Commiphora myrrha) od tysiące lat znajduje zastosowanie w tradycyjnej medycynie Bliskiego Wschodu. W Afryce Wschodniej i krajach arabskich, używano jej w stanach zapalnych i jako środek na bóle reumatyczne. Indyjska ajurweda zalecała używanie mirry do leczeniu owrzodzeń jamy ustnej, chorobach dziąseł oraz infekcji gardła. Medycyna Chińska również zaleca mirrę w połączeniu z innymi ziołami do leczenia ran pourazowych, hemoroidów oraz do pobudzenia krążenia krwi np. przy braku miesiączkowania lub pojawieniu się bóli menstruacyjnych.
Mirra wpływa pozytywnie na układ dokrewny i pracę tarczycy, wspomaga leczenie wirusowego zapalenia wątroby, pobudza układ odpornościowy oraz leczy problemy dermatologiczne.
Mirra była pierwszym naturalny dezodorantem, wcierano ją w skórę, aby zabezpieczyć się przez wydzielaniem niemiłego zapachu. Zapach mirry poprawiał samopoczucie, leczył depresję, wyciszał i relaksował, dlatego królowie byli w stanie zapłacić bardzo dużo, aby zdobyć ten wspaniały balsam. Mirrą nacierały się również kobiety w ciąży, w trakcie porodu oraz po porodzie, aby ich ciało zachowywało piękny wygląd.
Mirra była cudownym kosmetykiem, balsamem pielęgnującym całe ciało, zapobiegającym pojawianiu się rozstępów. Jej magiczne właściwości chroniły dziecko w łonie matki przed niebezpieczeństwami oraz obciążeniem klątwą pokoleń. Kobiety czuły się spokojniejsze, bardziej zrelaksowane, a gdy przychodził czas porodu, wcierały mirrę w krocze, aby szyjka maciczna mogła się rozszerzyć. I tak mirra towarzyszyła kobiecie przez cały okres ciąży. W odległych czasach kobiety nie mogły liczyć na sterylne warunki a poród odbywał się tam, gdzie się znalazły w danej chwili jak np. Maryja w stajence. Mirra chroniła kobietę i dziecko przed infekcja, więc zaraz po porodzie w pępowinę wcierano mirrę, aby nie doszło do zakażenia. Przecięcie pępowiny miało również charakter rytualny i duchowy a mirra stanowiła element tego rytuału. Egipcjanie używali mirrę w rytuale mumifikacji zmarłych, głównie Faraonów. Nacierali się nią, a ona perfumowała ich przepocone ciała w upalne dni.
Czym jest mirra?
Mirra to żywica pozyskiwana z drzew balsamicznych z gatunku Commiphora myrrha. Proces pozyskiwania mirry obejmuje kilka kroków:
Proces rozpoczyna się od zadrapania kory drzewa mirrowego, co pobudza wydzielanie żywicy. Przeważnie wykonuje się niewielkie nacięcia w korze drzewa.
W wyniku nacięć, drzewo zaczyna wydalać żywicę w formie kropel lub strumieni. Zadrapania pozostawiane są na drzewie przez określony czas, aby żywica mogła zastygnąć i utwardzić się.
Zbieranie żywicy odbywa się ręcznie, gdy ta już zastygnięta. Zebrane żywice są następnie oczyszczane z nieczystości, takich jak kawałki drewna czy piasek. Oczyszczona żywica jest gotowa do dalszego przetwarzania.
Olejek mirrowy, używany w aromaterapii i kosmetykach, jest pozyskiwany poprzez destylację z parą wodną gumożywicy. W wyniku tego procesu otrzymuje się olejek eteryczny o intensywnym aromacie.
Warto zaznaczyć, że proces zbierania mirry jest pracochłonny i wymaga doświadczenia, aby uzyskać wysokiej jakości żywicę i olejek. Drzewa mirrowe rosną głównie w obszarach Afryki, Półwyspu Arabskiego oraz na Bliskim Wschodzie, gdzie warunki klimatyczne są odpowiednie dla ich wzrostu. Handel mirrą ma długą historię i była ona ceniona w różnych kulturach zarówno ze względu na jej zapach, jak i właściwości lecznicze.
Zobacz także