Eteryczny olejek goździkowy na bóle zęba i przeziębienia 10ml
Olejek goździkowy z pączków goździka 100% olejek eteryczny
Goździk na bóle i przemęczenie
Olejek goździkowy ma wszechstronne zastosowanie. Warto mieć go w swojej domowej apteczce. Olejek eteryczny z pączków goździka sprawdza się gdy odczuwamy stan przemęczenia zarówno fizycznego jak i psychicznego. Działa przeciwbólowo w szczególności w przypadku bólu zębów i dziąseł.
Olejek goździkowy jest niezastąpiony w okresie jesienno-zimowym gdy marzną nam stopy i pojawiają się infekcje dróg oddechowych.
Zimą, a zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia możemy rozpylać go w połączeniu z olejkiem z pomarańczy. Ta synergia wprowadzi nas w wyjątkowo przyjemny klimat.
Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Olejek goździkowy – Eugenol właściwości
Goździki to przyprawa kulinarna stosowana zarówno do pieczenia ciast jak i wykwintnych potraw. Zimowa, rozgrzewająca herbatka lub grzaniec nie mogą bez niej istnieć. Goździki, zawsze dostępne z kuchennej szafce, bardzo często wykorzystywane były do celów medycznych chociażby wtedy, gdy bolał ząb.
Ten charakterystyczny związek aromatyczny jaki występuje w goździkach to eugenol. Występuje on również w cynamonie i liściach laurowych. Eugenol bardzo często stosowany jest w syntezie waniliny, głównego składnika naturalnego wanilii. Za właściwości antyseptyczne i przeciwbólowe jakie wykazuje olejek goździkowy, odpowiedzialny jest właśnie eugenol. Stosuje się go również w stomatologii jako środek zapobiegający próchnicy i dodawany jest do produkcji pasty chroniącej dziąsła, oraz płynu do płukania jamy ustnej. Można go również znaleźć w maściach stosowanych w chorobach dróg oddechowych, przeziębieniach oraz zapaleniu oskrzeli jak np. w czerwonej maści tygrysiej.
Do uzyskania 1kg olejku eterycznego potrzebne jest ok. 7kg pączków goździka.
Bóle, infekcje dróg oddechowych, uczucie zimna – zastosowanie olejku z goździków
Reumatyzm to bardzo podstępna choroba i towarzyszące jej bóle są bardzo uciążliwe. Aby złagodzić ból spowodowany przez reumatyzm, warto zastosować różne mieszanki olejków eterycznych w skład których wchodziłby olejek goździkowy, trawy cytrynowej i laurowy (można zastąpić olejem tamanu). Połączenie tych trzech olejków możemy stosować podczas masażu rano i wieczorem.
Problem z marznącymi stopami? Przyczyn marznących stóp może być wiele, słabe krążenie, ogólne osłabienie organizmu. Pod wpływem zimna naczynia krwionośne kurczą się, a krew odpływa do narządów wewnętrznych, które jej bardziej potrzebują. Osoby z marznącymi stopami maja ten problem zarówno latem jak i zima, kiedy stopy robią się lodowate.
Zaleca się energiczny, rozgrzewający masaż z dużą ilością rozcierań z użyciem takich olejków eterycznych jak; cynamon, imbir, goździk, pieprz rozpuszczonych w olej kokosowym, sezamowym czy babassu. Do wyżej wymienionych olejków możemy dodać olejek ze słodkiej pomarańczy, mandarynkowy by uzyskać przyjemny zapach piernika. Jeżeli pożądamy bardziej orzeźwiających aromatów to polecamy sięgnąć po olejek grejpfrutowy, cytrynowy czy bergamotowy.
Olejek goździkowy ma działanie:
• Przeciwgrzybiczne, jego skuteczność porównuje się do dostępnych środków dezynfekujących
• Przeciwbólowe, znieczulające – warto o tym pamiętać w przypadku bólu zęba, dziąseł czy mięśni, a także przy reumatyzmie
• Rozgrzewające – działanie to szczególnie wykorzystuje się w połączeniu z innymi olejkami eterycznymi.
• Łagodzące objawy chorób układu oddechowego, m.in. w przypadku infekcji dróg oddechowych, przeziębień czy astmy.
Zachowaj ostrożność!
Olejek eteryczny pozyskiwany z goździków jest silną esencja, która w dużej ilości może wywołać oparzenia skóry oraz błon śluzowych dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas aplikacji. Olejku goździkowego nie powinny stosować kobiety w ciąży, karmiące piersią, dzieci, niemowlęta i osoby o bardzo wrażliwej skórze!
Chemotyp: eugenol
INCI: Eugenia caryophyllus
Kraj pochodzenia: Indie
Pojemność: 10 ml
Zobacz także