- -10%
Eteryczny olejek cynamonowy z kory cynamonowca cejlońskiego - odstrasza mrówki 10ml
OLEJEK Z KORY CYMANONOWCA CEJLOŃSKIEGO
Nasz olejek cynamonowy to słodko pikantna i drzewna esencja pozyskiwana z Cynamonowca cejlońskiego Cinnamomum zeylanicum.
Stosowany w aromaterapii gdyż pomaga się zrelaksować, zapanować nad stresem, napięciem i poprawić nastrój.
Olejek cynamonowy rozgrzewa i oczyszcza drogi oddechowe ułatwiając oddychanie.
W perfumerii olejek cynamonowy jest popularnym składnikiem pikantnych mieszanek orientalnych i może być stosowany do nadania głębi owocowym lub kwiatowym zapachom.
Cynamon ma właściwości nawilżające i ściągające, które pomagają oczyścić i ujędrnić skórę i włosy. Może dodać energii Twoim włosom, stymulując ich wzrost co sprawi, że będą gęste i bujne. Zwęża rozszerzone pory.
Olejek cynamonowy doskonale sprawdzi się w gospodarstwie domowym.
Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
NATURALNY OLEJEK ETERYCZNY Z KORY CYNAMONOWCA CEJLOŃSKIEGO
Nazwa łacińska: Cinnamomum zeylanicum
Pochodzenie: Indie
Wykorzystana część: kora cynamonowca
Zastosowanie: wewnętrzne i zewnętrzne
Chemotyp: cynamal
zobacz na blogu co to jest chemotyp?
Pojemność: 10 ml
Jak stosować olejek cynamonowy?
Olejek cynamonowy powinien być dobrze rozcieńczony przed miejscowym użyciem, aby upewnić się, że nie podrażnia skóry. Można go dodawać do olejków bazowych, balsamów lub kremów oraz produktów do pielęgnacji włosów, aby poprawić ich wygląd.
Olejek pozyskiwany z kory cynamonowca cejlońskiego jest znacznie mocniejszy od tego wytwarzanego z liści. Zalecana dawka olejku w kosmetykach to 0,04%
Uwaga!
Zanim sięgniemy po olejek cynamonowy, zaleca się zachowanie pewnych środków ostrożności i nie stosowanie dużych dawek. Bez porady lekarskiej nie zaleca się go kobietom w ciąży oraz karmiącym, małym dzieciom i osobom o wrażliwej skórze. Nigdy nie należy używać go w czystej postaci na skórze, ale zawsze rozcieńczony. Należy unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. Nie wlewać bezpośrednio do kąpieli, gdyż może wywołać podrażnienia a nawet poparzenia skóry. Nie wdychać unoszących się oparów bezpośrednio z butelki, może to wywołać bóle głowy i nudności.
Relaksujące mieszanki
Pikantny słodki zapach cynamonu jest polecany do dyfuzji w połączeniu z innymi olejkami eterycznymi. Zapach cynamonu może być rozproszony po to by poprawić samopoczucie, pozbyć się uczucia zmęczenia lub drażliwości. Może również pomóc w otwarciu dróg oddechowych, promując łatwiejsze oddychanie, a tym samym wyciszyć się i spokojnie spać podczas przeziębienia lub grypy.
Aby uzyskać oczyszczającą mieszankę, która pomaga radzić sobie z objawami przeziębienia i grypy użyj kominka zapachowego. Do uprzednio wlanej wody dodaj po 1 kropli olejków eterycznych z kory cynamonu, bergamotki, eukaliptusa, goździków i słodkiej pomarańczy.
Chcąc bardziej się doenergetyzować przygotuj mieszankę, która pomoże wzmocnić umysł i ducha. Zmieszaj kilka kropli kory cynamonu z kilkoma kroplami olejków eterycznych z cytryny lub drzewa herbacianego.
Pochodzenie olejku cynamonowego
Olejek eteryczny pochodzi z kory drzewa Cinnamomum zeylanicum, znanego również jako Cinnamomum verum, które pochodzi ze Sri Lanki. Olejek ten ma wszechstronny zakres zastosowań i jest powszechnie używany w przemyśle spożywczym, perfumerii i farmaceutykach, a także aromaterapii i wielu kosmetykach naturalnych.
Olejek cynamonowy znany jest ze słodkiego i drzewnego, pikantnego zapachu, który jest uważany za wzmacniacz nastroju. Rozgrzewający olejek o bogatej kompozycji przeciwutleniaczy, jest wspaniałym dodatkiem do olejków do masażu, aby rozluźnić wszelkie napięcia w mięśniach.
Więcej o pochodzeniu i historii olejku oraz jego zastosowaniu przeczytasz na naszym blogu: olejek z kory cynamonowca
Używaj olejku cynamonowego w gospodarstwie domowym
Olejek doskonale sprawdzi się jako środek antybakteryjny dlatego warto użyć go do produkcji domowej roboty środków do czyszczenia, mycia czy prania.
Wykonaj własne kostki do zmywarki:
1 łyżka sody spożywczej
1/2 łyżki soli kuchennej
1/2 łyżki kwasku cytrynowego
5 kropli olejku cynamonowego. Opcjonalnie możesz dodać olejek miętowy, a uzyskasz bardziej świeży zapach.
Wymieszaj składniki i wsyp w miejsce, gdzie zawsze wrzucasz kostkę.
To bardzo prosty i ekologiczny sposób na wymycie naczyń. Te bardziej zabrudzone naczynia dobrze jest wcześniej namoczyć w zlewie.
Zastanawiasz się jak usunąć etykiety ze słoików?
Mamy na to sposób. Wystarczy nasypać na mokrą gąbkę odrobinę sody spożywczej i pokropić olejkiem eterycznym z kory cynamonu. Tak przygotowaną miksturą z łatwością usuniesz klej po etykiecie z majonezu czy dżemu. Jeżeli do umycia masz większą ilość słoików warto je wcześniej nasmarować olejem roślinnym np. słonecznikowym i pozostawić na ok 1 h. Jeżeli jednak czas Cię goni i potrzebujesz czyste słoiki ''na wczoraj'' nic się nie martw, olejek cynamonowy skutecznie pomoże się ich pozbyć.
Mycie okien?
Zapewne wielu z Was już wie, że doskonałym środkiem do mycia powierzchni szklanych jest ocet. Jednak jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, który czasem może przeszkadzać? Na ratunek przychodzą olejki eteryczne. Nie dość, że pomogą pozbyć się nieprzyjemnego zapachu octu to w dodatku działają antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Wystarczy dosłownie kilka kropli na dużą butelkę wody z octem. Możesz stworzyć pachnącą kompozycję z dodatkiem olejku cynamonowego, goździkowego, miętowego czy cytrynowego.
Olejki eteryczne doskonale sprawdzą się jako dodatek do płynu prania i płukania bielizny jak i środek grzybobójczy, gdy pojawi się nieproszony gość na ścianie. W połączeniu z sodą spożywczą, kalcynowaną i boraksem możesz tworzyć pachnące środki do mycia wanny, umywalki i toalety.
Cynamon skutecznie odstrasza mrówki
Rozrzucanie cynamonu w miejscu w którym pojawiła się inwazja mrówek, to naturalny i ekologiczny sposób na wyproszenie ich z naszej przestrzeni. Niestety, rozsypywanie sproszkowanej kory cynamonu być może sprawdzi się w warzywniaku czy szklarni, ale w domu zrobi się bałagan. Olejek eteryczny z kory cynamonowca cejlońskiego nie spowoduje zabrudzeń jak sproszkowana kora, a dodatkowo jego intensywny zapach odstraszy mrówki w mgnieniu oka.
Wystarczy do buteleczki z atomizerem wlać wodę i kilka kropli olejku cynamonowego. Następnie wstrząśnij butelką i spryskaj miejsca gdzie pojawiają się mrówki. Opryskać można naczynie do którego odkładamy resztki zanim trafią do kompostu, kosz z bio odpadami lub cukierniczkę czy słoik z miodem. Są to miejsca w których mrówki najchętniej się osiedlają. Spryskać można również grządki z warzywami. Olejek cynamonowy to naturalny produkt więc możemy pryskać dowoli.
Olejek cynamonowy pozyskiwany z kory ma bardzo intensywny zapach i moc. Dlatego powinniśmy zachować wszelkie środki ostrożności podczas wykonywania oprysków. Załóż rękawiczki po to, by olejek eteryczny nie podrażnił skóry. Podczas wykonywania oprysków załóż maseczkę lub zasłoń twarz szalikiem, żeby rozpylany w powietrzu olejek nie przedostał się do oka, gardła czy nosa. Może wywołać pieczenie, kaszel lub ból głowy.
Kod EAN: 5908275919254
Zobacz także