- Obecnie brak na stanie
Naturalny olej tamanu remedium na świeże blizny, sińce pod oczami i bóle
Naturalny olej TAMANU na siniaki, stłuczenia, świeże blizny oraz dolegliwości bólowe
Olej Tamanu (Calophyllum Inophyllum) jest znany również pod nazwą, olej Takamaka lub olej Fohara.
Ten niezwykły, zielony surowiec znalazł zastosowanie w leczeniu problemów skóry, trądziku, trudno gojących się ran, świeżych blizn a także dolegliwości bólowych w przypadku rwy kulszowej czy bóli menstruacyjnych.
Olej Tamanu to złoty środek powszechnie stosowany w medycynie ludowej. To doskonały olej bazowy do wykonywania masażu uśmierzającego ból przy nerwobólach.
Calophyllum inophyllum w połączeniu z olejkiem eterycznym palmarosa to oliwka o szerokim zastosowaniu. Można wykorzystać ją zarówno w masażu stóp zapobiegając grzybicy jak i masażu dolnej części brzucha podczas menstruacji.
Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Z jakich właściwości słynie naturalny olej Tamanu?
Tamanu, jest olejem poprawiającym krążenie krwi. Posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe, zapobiega infekcjom, chroni przed słońcem.
Ma charakterystyczny, ziołowy zapach i piękny, zielony kolor dzięki czemu trudno go pomylić z innymi olejami.
Ze względu na jego właściwości regulujące krążenie krwi, zaleca się go w leczeniu żylaków, siniaków, otarć, hemoroidów, zapalenia żył, kiedy mamy uczucie ciężkich nóg.
Posiada właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, łagodzi bóle stawów, mięśni oraz nerwobóle. Zmniejsza rozstępy oraz wspomaga walkę z cellulitem.
Tamanu może zgęstnieć jeśli jest przechowywany w temperaturze poniżej 25° C. W takim przypadku należy rozgrzać go w dłoniach lub pod ciepłą wodą.
Dlaczego warto mieć zawsze pod ręką olej tamanu?
To doskonały produkt pielęgnacyjny, stosowany również w medycynie naturalnej jako środek przeciwbólowy, likwidujący blizny, siniaki oraz stosowany w problemach z krążeniem nóg, zwłaszcza gdy pojawiają się żylaki.
To doskonały, naturalny środek na opuchnięte, podkrążone oczy. Wystarczy wykonać delikatny, drenujący masaż powiek wcierając niewielką ilość Tamanu z kropelką np. olejku z kocanki włoskiej wzmacniającej działanie. Ważne, aby przy tej czynności nie zatrzeć oka.
Olej tamanu to prawdziwy ''must have'' podczas masażu ociężałych, zmęczonych nóg lub ataku rwy kulszowej. Uciskowy, punktowy masaż wzdłuż przebiegu nerwu kulszowego uśmierzy silny ból, rozluźni napięte mięśnie a delikatny masaż z wykorzystaniem oleju tamanu z kroplą olejku z rumianku rzymskiego lub mięty zielone, przyniesie znaczną ulgę w cierpieniu.
Czy istnieją przeciwskazania w stosowaniu oleju tamanu?
Nie zaleca się stosowania tego oleju, podczas leczenia antykoagulantami ze względu na jego właściwości pobudzające krążenie krwi.Tamanu - olej z drzewa
Olej tamanu wytwarzany jest z owoców drzewa o tej samej nazwie. Takamaka zwane również Tamanu (Calophyllum inophyllum) to wiecznie zielone drzewo tropikalne występujące na wielu wybrzeżach Oceanu Indyjskiego i Oceanu Spokojnego. Tamanu znaleźć można na dzikich, ekologicznych terenach w pobliżu morza. Takamaka uwielbia słony, piaszczysty, luźny i świeży teren, a jego rozprzestrzenianie się odbywa się dzięki dryfującym na wodzie, owocom. Termin "takamaka" wywodzi się od słowa w języku nahuatl (rozpowszechniony wśród Azteków), które odnosiło się do pachnącej żywicy ekstrahowanej z amerykańskich drzew z rodziny Burseraceae (prawdopodobnie Protium heptaphyllum, innego drzewa z tej samej rodziny również produkującego taką żywicę). Nazwa naukowa pochodzi z języka greckiego od "kalos" (piękny) i "phullon" (liść), a nazwa gatunku pochodzi od "is" (włókno) i "phullon" w odniesieniu do cienkich żył widocznych na spodniej stronie liści.Takamaka to drzewo o wysokości od ośmiu do dwudziestu metrów (czasem nawet do dwudziestu pięciu metrów).
Drzewo Tamanu wytwarza nasiona o średnicy od dwóch do czterech centymetrów i z czasem staja się brązowe. Wydziela również lepki, nieprzezroczysty lateks w kolorze białym, kremowym lub żółtym.
Zobacz także