Tulsi - Święta Bazylia Hesh
Zioła na zdrową skórę głowy Hesh
Tulsi (Ocimum Sanctum) znana jest także pod nazwą Tulasi oraz jako Święta Bazylia. To niewielki, rozłożysty krzew, osiągający wysokość 60 cm. Jego wyjątkowe właściwości kryją się w jasnozielonych liściach - (Lakshmi Tulsi), lub rzadziej spotykanych - purpurowych (Krishna Tulsi).
Zdrowe włosy rosną na zdrowej skórze głowy. Łupież i różnego rodzaju infekcje skóry głowy często powodują nadmierną suchość i swędzenie skóry głowy oraz silne wypadanie włosów. Tulsi to kompleksowe rozwiązanie, które zwalcza wszystkie infekcje skóry głowy i zapobiega wypadaniu włosów. Antybakteryjne i przeciwgrzybicze właściwości bazylii pomagają utrzymać zdrową skórę głowy, a właściwości przeciwzapalne łagodzą suchość i swędzenie skóry głowy.
Data ważności: 05/2023
Polityka bezpieczeństwa (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Zasady dostawy (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Zasady zwrotu (edytuj za pomocą modułu „Bezpieczeństwo klienta”)
Tulsi Święta Bazylia bogata w witaminę K stymuluje krążenie krwi skóry głowy, co odżywia mieszki włosów, poprawia ich kondycję i sprawia, że pojawiają się nowe włoski (baby hair).
Tulsi zapobiega siwieniu i wypadaniu włosów
Dzięki swoim właściwościom leczniczym, przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwzapalnym, Tulsi działa na skórę zapobiegając m.in. pojawianiu się zaskórnikom, trądziku i łagodząc infekcje skóry. Pełna witamin, minerałów, elektrolitów i składników odżywczych Tulsi, jest głównym czynnikiem zdrowych włosów i skóry.
Przeciwutleniacze obecne w Tulsi zapobiegają przedwczesnemu siwieniu i wypadaniu włosów.
Medycyna ajurwedyjska zaleca ją w przypadku wielu dolegliwości. Jest również szeroko stosowana jako przyprawa a nie tylko kosmetyk. Dlatego też jej nazwa, z sanskrytu, znaczy tyle co „niezrównana”. Nazywano ją również eliksirem życia. Wierzono, że przedłuża życie i harmonizuje wszystkie procesy wewnątrz organizmu. Tradycyjnie wykorzystywano ją w leczeniu niepokoju, niestrawności, bólu pleców i zapaleniu stawów, chorób serca i skóry, oraz jako odtrutkę na truciznę węży.
Do dziś spożywa się ją pod postacią naparu, który łagodzi niepokój i stres. Dzięki delikatnemu smakowi dobrze komponuje się z innymi ziołami i herbatą.
Życiodajny charakter Tulsi sprawił, że często jest uprawiana przy świątyniach czczących Wisznu, a z jej korzeni wytwarza się korale (dźapa) wspomagające recytację świętych mantr.
Legenda mówi, że Tulsi była niegdyś dziewczyną, która zakochała się w Krisznie. Zazdrosna małżonka boga, Radha, zmieniła ją w krzew, który teraz nosi jej imię.
Jak stosować Tulsi?
Tulsi można stosować samodzielnie lub łącząc ją z innymi ziołami oraz składnikami naturalnymi na bazie których powstają kosmetyki. Z dodatkiem wody lub hydrolatu możemy stosować ją pod postacią maseczki do pielęgnacji skóry twarzy i głowy. Łącząc z ziołami ajurwedyjskimi takimi jak shikakai, aritha uzyskamy wyjątkowy, w 100% naturalny szampon do włosów.
Tulsi można stanowić jako dodatek do henny.
Skład: 100% naturalny proszek Tulsi
Producent: Hesh
Zobacz także