Hydrolaty

Czym jest hydrolat?

Hydrolat to inaczej woda kwiatowa lub ziołowa, która powstaje w wyniku hydrodestylacji. Jest to proces oddziaływania na rośliny parą wodną, w wyniku którego pozyskuje się dwa produkty: olejki eteryczne i hydrolat. Woda kwiatowa jest znacznie delikatniejszym kosmetykiem niż olejek, zarówno pod względem samej konsystencji, jak i sposobu działania. Naturalny hydrolat posiada również mniej intensywny zapach niż olejek eteryczny.

czytaj więcej »

Aktywne filtry

Naturalne hydrolaty - wody kwiatowe

Wody kwiatowe (hydrosole) z pewnością przypadną do gustu tym, którzy szukają alternatywnego produktu dla toników. Dzięki zawartym w hydrolatach składnikom oczyszczającym i ściągającym kosmetyk ten może być wykorzystywany do tonizowania skóry twarzy podczas codziennej pielęgnacji. Hydrolaty kwiatowe bardzo dobrze sprawdzi się również jako produkt do poprawiania makijażu w ciągu dnia. Wystarczy spryskać nim twarz, aby poczuć przyjemne uczucie odświeżenia.

Hydrolaty mogą funkcjonować jako kosmetyk samodzielny, ale również jako baza do tworzenia innych środków pielęgnacyjnych. Bazując na wodzie kwiatowej, możesz skomponować na przykład własne produkty do pielęgnacji włosów. Hydrolat jest również dobrą podstawą do zrobienia własnego dezodorantu czy balsamu. Woda kwiatowa może być także bez przeszkód wykorzystywana do aromaterapii.

Hydrolat do twarzy – wybierz swój!

To, jaki hydrolat wybierzesz, w dużej mierze zależy od rodzaju skóry, jaki posiadasz. Dla skóry przesuszonej i naczynkowej najlepszy będzie hydrolat różany. Zawiera on w sobie składniki nawilżające i wzmacniające naczynka krwionośne. Hydrolat z róży damasceńskiej jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie, jeśli borykasz się z problemem zaczerwienionej skóry. Delikatna mgiełka przynosi natychmiastowe ukojenie i poprawę kolorytu skóry twarzy.

Jeśli natomiast posiadasz cerę trądzikową i skłonną do przetłuszczania się, sięgnij po hydrolat oczarowy. Jego silne właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne znacznie poprawią stan Twojej skóry i złagodzą nieprzyjemne objawy trądziku, takie jak wykwity i stany zapalne. Dzięki zawartości składników antyoksydacyjnych hydrolat oczarowy możesz stosować zarówno jako tonik, jak i podstawę pod domowo wykonaną maseczkę na twarz.

Twoja cera wygląda na zmęczoną? Hydrolat do twarzy pomoże Ci przywrócić jej blask i zniweluje cienie pod oczami. W tej roli bardzo dobrze sprawdzą się wody kwiatowe z dodatkiem zielonej herbaty lub cytrusów. Ekstrakty obu roślin nie tylko dobrze oczyszczają skórę, ale także pomagają przywrócić jej prawidłowe pH i wykazują działania antystresowe. Nie bez powodu właśnie te hydrolaty zalecane są jako idealne produkty do aromaterapii osobom borykającym się z obniżonym nastrojem.

Jakie korzyści daje naturalny hydrolat?

Podstawową zaletą, jaką zapewni Ci hydrolat do twarzy, jest jej naturalna pielęgnacja. Dzięki aktywnym składnikom zawartym w wodach kwiatowych, pory na twarzy zostają dogłębnie oczyszczone, a skóra staje się lekko napięta i promienna. W zależności od tego, jaką formę pielęgnacji preferujesz, możesz nakładać hydrolat za pomocą wacika lub rozpylać go przy użyciu atomizera bezpośrednio na skórę.

Hydrolat zamiast toniku? Takie rozwiązanie jest nie tylko możliwe, ale coraz bardziej popularne. Woda kwiatowa usuwa zanieczyszczenia i przywraca odpowiednie pH skóry z taką samą skutecznością, jak zwykły tonik. Różnica polega na tym, że hydrolaty to preparaty w 100% naturalne, a tym samym łagodniejsze dla Twojej cery. Jeśli szukasz kosmetyku, którego będziesz mógł używać w codziennej kilkuetapowej pielęgnacji twarzy, woda kwiatowa jest dla Ciebie.

Zastosowanie hydrolatów nie ogranicza się jednak tylko do cery. Wody kwiatowe możesz używać jako składniki do stworzenia własnych kosmetyków. Hydrolat z róży damasceńskiej bardzo dobrze sprawdza się jako komponent balsamu do ciała, a woda kwiatowa z ekstraktem z zielonej herbaty może być stosowana jako podkład pod olejowanie włosów. Wody kwiatowe bez obaw można także wykorzystywać jako odświeżacze powietrza. Najlepiej w tej roli wykorzystać te o zapachu cytrusów.

Hydrolat od Shaushki – co go wyróżnia?

Jeśli mielibyśmy wybrać kosmetyk, który najlepiej wyraża bliską nam ideę zero waste, bez wahania wskazalibyśmy hydrolat. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że produkt ten jest efektem ubocznym powstałym przy tworzeniu olejków eterycznych. Dzięki badaniom, które wykazały, że hydrolaty zawierają aktywne składniki wytrącone z ekstraktów roślinnych, możesz dziś odświeżyć twarz za pomocą jednego psiknięcia. Prosto, ekologicznie i praktycznie

Zależy nam na tym, aby nasze kosmetyki sprawiały radość każdemu, bez względu na typ skóry, jaką posiada. Przy tworzeniu składu poszczególnych hydrolatów uwzględniliśmy wymagania wszystkich rodzajów cery: od naczynkowej, przez trądzikową, po mieszaną, dlatego jesteśmy przekonani, że Ty również znajdziesz tu coś dla siebie.

Dużą wagę przywiązujemy do tego, aby nasze kosmetyki były nie tylko ekologiczne, ale także uniwersalne. Hydrolat do codziennej pielęgnacji jest jednym z nich. Możesz używać go jako balsam do ciała, płukankę do włosów lub maseczkę na twarz. W zależności od tego, czy użyjesz go jako samodzielnego preparatu lub rozcieńczysz wodą, kosmetyk będzie pełnił funkcję toniku lub delikatnej mgiełki. Naszym faworytem w obu przypadkach jest hydrolat różany, a Twoim?

Przeczytaj na Blogu